PDA’dan Gelen Tohumlar

Mart 12, 2009

67Bugün öğleden sonra telefonumuz çaldı. Kargo şirketinden arıyorlarmış. Kargomuzu ulaştırmak isteyen arkadaşlar yerimizi bulamamışlar. Çoğunlukla böyle oluyor, şehirdeki gibi belirgin sokak ve caddelerin olduğu bir yerde yaşamıyorsanız, gelenin yönüne göre tarifler yapmak zorunda kalıyorsunuz. Neyse biz de arkadaşlara, iki yanı baharla iyice coşup yeşillenmiş bir yolun üzerindeki bahçelerden birine gelemebilmeleri için “şurdan gir, biraz git, mavi boyalı bahçe kapısını geç, bir sonraki bahçenin önünde el sallayan birilerini görünce dur” gibi bir tarif yaptık ve tohumlarımıza kavuştuk!
Nalan Hanım’ın bize gönderdiği pakedin içinden küçük kağıt havlulara sarılmış tohumların olduğu 5 küçük poşet ve bir de zarf çıktı. Her tohum pakedinin üzerinde yer alan, tohum kaynağı ve sağlayıcı bilgilerini dikkatlice okuduk: 3 tanesi Kuşadası’ndaki Gürsel Tonbul Organik Çiftliği’nden, 2 tanesi de Datça Emecik Köyü köylülerinden çıkmış ve Hakan Yaşmut ile İ.Ethem Saklakoğlu tarafından bize ulaştırılmış. Gerçekten tam bir serüven! Bu arada zarfın içinden çıkan ve Sayın “PDA Üyesi Dostumuz” diye başlayan mektubu da unutmamak gerek.
Sabahtan beri yağan yağmur yüzünden gökyüzünü kaplayan bulutlar bu maceraperest tohumlar ve PDA’cıların gönülden hoşgeldinleriyle bir anda açıldı ve güneşin çok yakında tohumlarımızı büyütecek olan ışınları bizim içimizi ısıtmaya başladı.

Reklamlar

2 Responses to “PDA’dan Gelen Tohumlar”

  1. Anıl Ilgaz Says:

    yaa bu pembe domates güzel mi hakkaten? bi meyve yemiştim yazın domates soyundan geliyomuş, iğğğrençtii… hem tatlı hem domates tadında… pembe domates diyince aklıma o geliyo da! afiyetim kaçıyo! belki turşusu güzel olur, pancar turşsununun suyunda pembe mor fena olmayabilir ama yine de ben bilmem biraz ihtiyatlıyımdır domates konusunda!

  2. sineksekiz Says:

    senin yediğin kırmızı muşmula olmasın sakın? pembe domateslere kendi sitesinden gir de bir bak, ağzın sulansın. domates konusunda senin gibi ihtiyat sahipleri en lezzetli domateslerin soyu tükenmesin diye bu ağı başlatmışlar. bütün şüphelerin gitsin sonra sen de üye ol.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: