Yeniden Kullanmak ve Dönüştürmek

Mart 13, 2009

71Bostanın temizliğini ve bakımını yaparken ne zamandır sökmemiz gereken ama heybeti ve yeşilimtrak sarı renkli çiçekleri yüzünden kıyamadığımız güzelim bir yabani bitkiyi de topraktan ayırmak zorunda kaldık. Adını bilmediğimiz ama Bodrumluların insan ve hayvan yemediği için genelliyerek “ağı” olarak adlandırdığı bu bitki çok kısa sürede inanılmaz uzuyor, genişliyor ve bunu yapmak için de toprakta faydalı ne var ne yoksa kullanıyor. Dev boyuta geldiğinde de çiçeklenip, tohumlarını olgunlaştırmaya başlıyor. Eğer sökmekte geç kalınırsa bir dahaki bahara aynısından yüzlercesini her yana yayılmış olarak bulmak mümkün.
İşte bu sebeplerle kendisini toprağından ayırmak zorunda kaldık ve çiçekli dallarını toparlayıp güzel bir buket haline getirdikten sonra yandaki fotoğrafta görüceğiniz üzere eski bir çaydanlığın içine koyduk.
Bu çaydanlık da civar tarlalardan birinden çıkma. Kullanıcıları altı delinip, eskiyince fırlatıp atıvermişler.  Yürürken bulup sevinmiştik, sonra da boya fırçalarını, renkli gazlı kalemleri koymuştuk içine. Şimdi odalardan çıktı, bahçe manzaralı bir köşede, yeşilimtrak sarı renkli bir buketle sohbet ediyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: