Mösyö, Cimbim, Mehdi ve Hurşit’le Nuriye

Mart 14, 2009

72Bizimle beraber yaşayan hayvanlarımızın isimleri bunlar. Mösyö çok efendi, akıllı uslu, siyahlı beyazlı, cin gibi bakan 3 yaşlarında bir pointer. Kendisi bize iltica ederek köpeğimiz oldu. Zehirlenerek ölen biricik köpeğimiz Düdük’e oyun arkadaşlığı yapıyordu başlarda bize pek yanaşmadan. Düdük’cüğümüz Bodrum’daki hayvan katliamında kapımızın önüne zehir atılarak katledildikten sonra Mösyö yine bize uğramayı sürdürdü, ve sonunda haşin bir avcı olan ve ona çok hoyrat davranan sahibinden kaçarak bize iltica etti. Avcı eski sahip de ilk başlarda biraz gövde gösterisi yapıp, Mösyö’yü döve döve alıp götürdüyse de sonra baktı olmayacak Mösyö yine kaçıyor, gelip bizde uyuyor, bıraktı işin ucunu. Böylece Mösyö Mösyö oldu.

73Bu da Cimbim. Safkan Bodrum sokak köpeğidir kendisi, yoksa mandalinlik mi desek? Düdük öldükten bir hafta sonra bahçede belirivermişti, o zaman 2 aylık bir yavruydu şimdi neredeyse 6 aylık ve şapşal mı şapşal. Mösyö’yle aynı anda koşarlarken ayağını yerdeki bir köke takıp takla mı atmak dersiniz, ağaca toslamak mı? Hepsi mevcut. En çok sevdiği şeyler: kaçıp uzaktaki çöpe gitmek, Mösyö’yle didişmek, oyun oynarken heyecanlanıp olmadık sesler çıkarmak, Mehdi’ye pati atmak ve yemek yemek. Sevmedikleri: yemeğin soğumasını beklemek, karanlıkta havlayan diğer köpekler ve tüpçü.
74İşte bu da prenses Mehdi, şanı karşıki dağlara kadar yayıldığı için Şubat sonunda bütün köpek engellerini aşarak kendisiyle çiftleşme dileklerini iletmeye gelen onca talibi oldu. Bu yüzden şu anda hamile. Kendisi el kadarken yan bahçenin mavi kapısının önünde aşağı inemeyen bir kedi taklidi yaparak ilk defa kucağa alındı ve kapağı bize atmayı başardı. O zamandan beri her yerin hakimidir kendisi. Sabaha çam ağacının düz gövdesine tırmanma antremanı yaparak başlar, öğleden sonra asmanın dalları üzerinde güzellik uykusuna yatar akşam da sobanın ya da şöminenin yanındaki en konforlu köşeye kurulur.
Geldik Hurşit Bey’le Nuriye Hanım’a. İkisini burada göremiyorsunuz zira pek fotoğraf vermekten hoşlanmıyorlar, bütün günleri cam bir kapda yüzerek ya da dipteki taşlara bakıp hayal kurarak geçiyor. Yemek vakti geldiğinde suyun yüzeyinde şıpırdaklı hareketler yapmak ya da gece geç saatlerde kıpırdamadan durmak hoşlandıkları şeylerden. Kimseyle bir dertleri yok, köşelerinde geçinip gidiyorlar.

Reklamlar

2 Responses to “Mösyö, Cimbim, Mehdi ve Hurşit’le Nuriye”

  1. yemek Says:

    çok tatlı hayvanlar hepside. nazar değmesin.

  2. Anıl Ilgaz Says:

    mehdiye de bakın hele! en karizmatikleri gerçi nuriye nin de aşağı kalır yanı yok… onu da suda sallanırken gördüm yeni resimlerde, kendini belli etmiş bence kesin üstteki…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: