Limonatasız Yaz Geçer mi?

Mayıs 21, 2009

148
Kesinlikle geçmez! Halbuki yapılması gereken şey çok basit: Bir kucak dolusu limonu sıkıp, su ve şekerle karıştırıp, nane yapraklarını da üzerine koyuvermek. Bize uğrayacaklar varsa sırf bu limonatadan içmek için bile gelmeli!
Dün bahçenin yola yakın köşesine gidip, en yaşlı limon ağacına tırmanalım demiştik, limonatanın limonlarını toplamak için ama bir baktık ki ağaç efendi limonlarını bizi yormadan aşağı atıvermiş çoktan. Bir çantayı doldurdu yerden aldığımız kocaman ve sapsarı limonlar.
150
Bugün bütün bu limonları sıkıp şekerle karıştırdıktan sonra bir de bostana uğradık. Kışın bütün yapraklarını döküp kurumuş dallarıyla kalakalan naneler bahara çok güçlü bir giriş yapmıştı. Onlardan birkaç yaprak kopardık. O kadar coştu ki nane topluluğu muhteşem kokusunu uzaktan dahi almamak mümkün değil.
149
Yerinden çok memnun ama bu yukarıda gördükleriniz. Nane taş seviyor ya da güneşin ışığını toplayıp akşam kendisine verecek bir kayanın yanında büyümeyi tercih ediyor. Bizim bostanın duvarı da bunun için biçilmiş kaftan, alanını genişlettikçe genişletiyor. Bir kısmını yaz bitmeden sap sap kesip kurutacağız, yoksa ektiğimiz yerlerde soğan yerine nane çıkması işten bile değil.

Reklamlar

2 Responses to “Limonatasız Yaz Geçer mi?”

  1. bidost Says:

    sanırım doğrusu işten bile değil olacak :)

  2. sineksekiz Says:

    Kesinlikle doğru :)


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: