Yeni Seri Defterlerin Ayrıntıları

Haziran 7, 2009

191
Yeni seri el yapımı defterlerin ayrıntılarıyla uğraşıyoruz son günlerde. Ankara’dan gelen Anıl ve Damla da eklendi masa başına. Hep beraber defterleri içine koyduğumuz zarfların üzerindeki küçük süs defterlerini, Sinek Sekiz etiketlerini, kapak içindeki kalın kartonların delinmesi gibi detay işleri yapıyoruz güle oynaya. Anıl öğlenleri fesleğenli misket limonatasını hazırlayıp çalışkanlara bol buzla birlikte ikram etmek için ansızın çıka geliyor, Ege sakinliğini bozmadan çevirilere devam ediyor, mösyö ünlü oldu bile! Bir pazar günü böyle geçip gidiyor, birazdan hep beraber dev çınar ağacına doğru yürüyüşe çıkacağız ama önce şu ayrıntılardan bahsedelim.
192
İşte bu yukarıdakiler de mini defterler. Her birinin kapağına suluboyayla tek tek yaprak figürü çiziyoruz. Sonra akordeon biçimli katlanmış iç sayfaları kapağa yapıştırıyoruz. En son da farklı renklerde iplerle bağlıyoruz. Bu küçükler defter siparişlerinin paketlemesinde kullanılıyor.  Daha önce bu minilerin nasıl yapıldığının tarifini vermiştik. Merak edenler kategoriler içindeki tarif defterine bakabilir.
194
Bu da defterlerin sırt dikişine bağladığımız etiketlerimiz. Formaları ve kapağı birbirine bağlayan koptik dikişinde kullandığımız ipin rengine göre seçiyoruz kendilerini.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: