Havadar Ortamlar

Ağustos 6, 2009

274
Şu sıralar içerideki masaların üzerinde çalışmak namümkün zira pek sıcak havalar. O yüzden verandadaki yuvarlak masaya çıkardık defterleri ve bilumum malzemeyi. Yeri sürekli değişip duran bir masa bu şimdi atölye yerine geçiveren. Yuvarlak ve kocaman olduğu için bir türlü yer beğenmiyor, nazı çok. Ama şu andaki hali en iyisi sanki… Kurşun eriğinin dalları sayesinde gölgesi bol, ötedeki buğday ve arpa tarlaları sayesinde de manzaralı.
İki yeni seri üzerine çalışıyoruz bu arada; birinin adı Mevsim Defterleri diğerinin adı Sırtı Renkli.
Mevsim Defterleri, kapakları her mevsimin renklerine göre değişen, her biri 31 sayfalık, pamplet dikişli 12 defterden oluşuyor. Hepsinin üzerinde rengine göre mevsiminin adının yazdığı, eski ilkokul defterlerini andıran etiketler var. Güz, kış, bahar ve yaz defterleri, aylık kullanım için, mevsimlere göre günlük tutmak isteyenler için ya da sadece doğanın yıllık değişiminin renklerini sevenler için.  
Sırtı Renkli ise bizden en çok istenen koptik dikişli defterlerin yeni bir yorumu. Bu özel dikiş tekniğinin defterlerin sırt kısmını açıkta bırakma özelliğini, formaların ilk sayfalarını renkli kağıtlardan yaparak öne çıkarıyoruz bu seride. Böyle anlatınca karışık mı geliyor? O zaman biraz bekleyin… Fotoğraflar yakında.
küçük not: Mevsim Defterlerinin renkleri, pek sevgili arkadaşımız Emre Süvari olmasaydı bu muhteşemliğinde olamazdı. Kışın grili mavisini, güzün tok turuncusunu, baharın çeşnisini  kesinlikle ona borçluyuz.

Reklamlar

One Response to “Havadar Ortamlar”

  1. nalan cantav Says:

    böyle işyeri olsa insan ağlamadan,tepinmeden fazla mesaiye bile kalır :)
    pek merak ettim defterleri. bekliyorum.
    sevgiler


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: