Bodrum Pazarındaki Geçen Cuma’dan Sonra

Ağustos 11, 2009

279
Yola çıktık, kuruşehire doğru. Mutluluklarının daim olmasını dilediğimiz arkadaşlarımızın düğününe katıldık, döndük. 6 gün olmuş yazmayalı… Bodrum’da olup bitene kaldığımız yerden devam edelim hemen.
Geçen Cuma Meyve Mirası’nın pazar tezgahında canlı yayın vardı, kameralar, yerde kablolar, etrafta mikrofonlar. Dudu Teyze’ye sordular, nedir atadan kalma tohum? Bildiği gibi, en yalın haliyle güzelce anlattı. Böyle daha iyi dedi, kuşa, ota suya. İlaca gerek yok, kendiliklerinden olup biter bunlar dedi. Bizim buraların meyvesi, sebzesidir bu. Dudu Teyze’nin sesi pembe domateslerin, frenkincirlerinin, kadınbudu karpuzlarının doldurduğu tezgahın rengiyle beraber televizyona yansıdı. Görenin dinleyenin, tarlanın bereketi gibi çok olsun Dudu Teyze dedik, akşamına da yola düştük Ankara’ya gittik.
Koşturmacalı günlerden sonra yeniden Bodrum’dayız. Ağaçların dallarda kalan son demlerini topluyoruz reçel yapmak için, bir yandan da yeni defterler için kağıtlar katlanıyor, kartonlar deliniyor. Gündelik ritmimize kavuştuk, keyfimiz yine pek yerinde.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: