Kuruşehir’de bir Küçük Kedi

Eylül 24, 2009

332Evet, tanışma zamanı geldi. Cingöz küçük bir erkek kedi, yaklaşık 3 aydır dünyada. Kısa süre önceye kadar sokak aralarında, araba altlarında ve şehrin bilumum kuytularındaydı. Bir haftadırsa bizde, Ankara’daki ofis/evde uyukluyor, iplerle, sallanan ayaklarla oynamaya bayılıyor, özellikle kucakta oturmaktan hoşlanıyor, sevildikçe çok büyük bir keyifle gurulduyor da gurulduyor.
Cingöz‘ün miyavlamasını ilk defa geçen çarşamba, masa başında çalışırken duyduk. Pencereyi açıp sesin geldiği yöne baktık ama uzunca bir süre ortada birşey göremedik. Sonra arabanın altından küçük ve hızlı birşey fırladı ve bulunduğumuz noktadan göremediğimiz bir yerde miyavlamasına devam etti. Avcumuzda biraz yiyecekle aşağı indik, aşırı korkak olduğu için yamacımıza yaklaşmadı. Dev bir sarmaşığın kapladığı duvar dibine elimizdekileri bıraktık, tekrar yukarı çıktık. Bir iki dakka geçti geçmedi, yine aynı küçük kedi sesi çınlayıp bizi tekrar aşağıya indirdi. Baktık ki yiyeceklere dokunmamış ama sarmaşığa tırmanmış, karanlıklara saklanmak istemiş.Bir şekilde bu küçük kedinin birşeylerden huzursuz, mutsuz olduğunu hissediverdik ve dikkatlice tutup içeri getirdik. Yere iner inmez pırrr diyip kaçtı, mutfak dolaplarının altında bir yerlerde kendini yok etti.

Kafasını olduğu yerden çıkarıp, adımlarını bizimkine yaklaştırması 2 gün aldı. Neyse ki sonunda tanıştık, selamlaşıp koklaştık. Miyavlamasının sebebinin gelip kuyruğunun üzerinde duran bir araba olduğunu anlattı, kuyruğunun ucu kopunca çok canı yanmış. Zaten ne zamandır da hastaymış, burnu akıp gözleri sulanırmış. Bir de kuyruğu uf olunca iyice fena olmuş, acı acı miyavlamaya başlamış. Bizi de o sırada görmüş. İstersen bizde kalabilirsin dedik, kabul etti. Çok sevindik, pek neşelendik.

Reklamlar

One Response to “Kuruşehir’de bir Küçük Kedi”

  1. nalan cantav Says:

    cingöz hoşgeldi sefa geldi. bizim yoy’nun da iki gözü birden kapanmıştı hastalıktan. veteriner amcası ilaç verdi. sıktık gözüne gözüne. şimdi iyi görüyor, hatta o kadar iyi ki mutfak masası üstünde mideye indirilecek bir şey bırakmaya gelmiyor :)


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: