Yağmurlu Havalarda Okuduklarımız

Kasım 8, 2009

393
Ege kıyılarında yağmur vardı bu haftasonu. Gökyüzünden damlalar şıpır şıpır damlarken biz içerlek yerlerde, odalarda, koltuk köşelerinde, masa başlarındaydık çoğunlukla. Pazar günü sabah sadece, kötü havaya inat, ne zamandır ekime hazırladığımız bostanın bir kısmına yeni tohumlar attık, fideler diktik.
Elimizin altındaki kitapların dışında iki derginin sayfalarını çokça karıştırdık bu günlerde; Gümüşlük Postası‘nın yeni sayısı ve şiir dergisi Ş.
Gümüşlük Postası’nı daha önceki yazılardan hatırlayanlarınız belki vardır; Bodrum’un Gümüşlük köyünde yaşayanların yazarlık yaptığı, imece usulü kotarılan ve bedelsiz dağıtan şahane bir yerel gazetedir kendisi. Bu sayısında Gümüşlüklü gençlerin sorunları, yazıları, hayalleri var. Ortadaki 2 sayfa ise her zamanki gibi buralı bir ailenin albümünden fotoğraflarla ayrılmış.
Ş ise şu 3 dosyaya yer ayırmış; derste yazmak, yeniden yazmak ve google şiir. Hepsini şaşkınlıkla, merakla ve takdirle okuduk. Derste yazmak dosyasındaki deneysel şiirler, Ege Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerindeki derslerde, duyulanların, raslantısal olarak kaydedilmesiyle oluşmuş. Ortaya çıkan dizeler gerçekten “güzel”.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: