Kopenhag’a 9 Gün Kala Söylenenler

Aralık 1, 2009

Bu gördüğünüz pencenin yanında bütün gün çalışırken bir yandan da Açık Radyo’yu dinliyorduk her zamanki gibi.  Haberlerde  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı’nın Greenpeace ile görüştüğü söylenince iyice kulak kabarttık; Bakan  nükleer enerjinin tehlikeleri ve yıkıcılığıyla ilgili kısımları dinledikten sonra nükleer enerji santrallerinin gerekli olduğunu zira yenilebilir yerel enerji kaynaklarımızın  varolan enerji ihtiyacını karşılamakta yetersiz olduğunu söylemiş. Ayrıca Türkiye’nin dünyada 17. Avrupa’da ise 6. büyük ülke olduğunu, bunun yüzde 1,5’e denk geldiğini ama Türkiye’nin dünyayı kirletmede binde 4 katkısı olan bir ülke olduğunu belirtmiş.Dahasını buradan okuyabilirsiniz.
Bakanımıza göre herşey yolunda yani, istatistiklere bakıp içimizi rahat tutmalıyız, dünyayı nasıl olsa biz kirletmiyoruz, o zaman nükleer santral yapıp işimize bakmak gerek.
İnanmıyoruz sana Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı, kusura bakma.

Reklamlar

5 Responses to “Kopenhag’a 9 Gün Kala Söylenenler”


 1. Üstelik nükleer enerji santralinin “en az karbon salınımı” yapan enerji biçimi olduğunu söyledi. rüzgara, güneşe ne oldu???

 2. 350gram Says:

  Bakanın Greenpeace ile görüşmesi tamamen görüntülü bir yumuşama yanılgısıydı. Muhtemelen daha sonra “bizim bakanlığımız döneminde ilk kez Greenpeace ile görüşüldü” demek için, “herkesi dinliyoruz hafif müziği programı” çerçevesinde yapılan bir etkinlikti. Bu sırada hükümet politikalarının yinelenmesi de cabası.

 3. NzN Says:

  Dün haberlerde izlerken ben de delirdim. Gazete de okumuş fakat gözlerimle görmemiştim. İlk önce Bakanlık önünde eylem yapan Greenpeace üyelerine çaylar ikram edildi. Sonra da ziyareti iade konseptine aykırı düşmemek adına pek “değerli” bakanımız kendisi kalktı çaya geldi. Bu kadar ikiyüzlü nasıl olabiliyor bu adamlar benim aklım,yüreğim almıyor ve içim kaldırmıyor. Direkt kanalı değiştirdim.

  Sevgilir 350gram daha sonraya kalmadan şimdiden “bizim bakanlığımız döneminde ilk kez Greenpeace ile görüşüldü” dedi bile.
  Görüşmek ile her şey bitiyor ya!!

  Öff bak yine içim sıkıldı, bıraksan yazarım da yazarım.

  Herkese sevgiler.

 4. nalan cantav Says:

  bu bakan da çıplak !!!

 5. sineksekiz Says:

  Bakan’ın Türkiye’yi dünyadan ayrı bir gezegen olarak görüyor olduğunu böylece anlamış olduk.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: