Misafirimiz Tatlı Piraye

Ocak 11, 2010

Piraye şahane bir kangal. Adını biz koyuverdik böyle, çok ağırbaşlı bir hanım olduğu için. Belki 1 aydır etrafta dolanırken, duvar dibinde uyurken, yol kenarında yürürken görüyorduk kendisini. Boynunda tasması yoktu ama sahipsiz bir köpek gibi insana yaklaşırken çekingen de davranmıyordu. Herhalde evinden kaçmış dedik, ya da kötü sahibi onu sokağa atmış. Gidip gelip sevdik, Cimbim’in kemiklerinden aşırıp verdik sonra bir gün fırından dönerken peşimizden geldi. Geliş o geliş, 10 gündür bizde. Dişi köpeğimiz Cimbim kıskançlık yaptığı için bahçedeki dip köşede yer yaptık, o da memnuniyetle yerleşti. Yemeğini, suyunu, gezmesini eksik etmedik ama en çok sevgi verdik. Bu kadar tatlı, akıllı, uyumlu bir köpek olamaz, öyle güzel.. Hikayesini de öğrendik ardından; gerçekten sahibi olucak yüreksiz atmış sokağa, istemiyormuş artık. Öyle olunca daha da sevdik, sarıldık, beraber gezmelere çıktık ama bir türlü bizim Cimbim’i ikna edemedik, kendinden 2 kat büyük dev kangala posta koydu, kavga etti durdu. Hal böyle olunca da Piraye’ye yeni bir yer aramaya koyulduk. Talibi de var gibi.. Bakalım.

Reklamlar

3 Responses to “Misafirimiz Tatlı Piraye”

  1. beste Says:

    yazik keske bana gelebilse yavru kus. vicadansiz eski sahibine ne desem bos!

  2. sineksekiz Says:

    Komşumuz İhsan bahçesine aldı bugün Piraye’yi. Korunaklı ve rahat bir yer yaptık beraber, güzelce yerleşti, hediye kemiğini kemirirken kuyruğunu sallayarak bizi uğurladı. Halinden mennun, artık komşululuğa gideceğiz kendisine : )


  3. Keşke bahçeli bir evim olsa diyordum, artık var ama köpek bakacak kadar değil. Kimbilir o da olur belki zamanla. Piraye çok tatlıymış gerçekten de. Sevindim yeni bir sahibi olmasına…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: