Yeni Malzemeler, Yeni Olasılıklar

Ocak 25, 2010

Tuhafiyecileri, kumaşcıları, düğmecileri, boncukçuları, kağıt toptancılarını, dericileri ve her çeşit zanaatkarlar için binbir türlü hammadde satan çarşıları gezmek gibisi yok. İstanbul’da Eminönü böyle bir yolculuk için birebirdir, Ankara’da Ulus, Kale Civarı ve Kızılay’daki -artık tek tük kalmış olan- eski esnaf bölgeleri… Renklerle, dokularla cezbolur insan; eğer aklında yapacağı işle ilgili net fikirler yoksa da şekerci dükkanındaki çocuk gibi herşeyi ister..
Bahçeye, eve, atölyeye dönmeden önce bu dükkanların arasında dolandık, yeni defter modellerinde kullanacağımız malzemelerin izini sürdük.
Kumaşçılardan çeşit çeşit pamuklu, tela, amerikan bezi, keten, tuhafiyecilerden en çok düğme ve biraz da adını bilmediğimiz tuhaf malzeme, yüncülerden merserize ipler aldık.

Ve annenin atölyesine de uğradık tabii. Yine inanılmaz ebrularla uğraşıyordu, -haftaya sergisi var! Şahane kağıtlarından hediye etti. İnanılmaz renkler, hepsi birbirinden farklı desenler, sarıp sarmaladık hepsini özenle. Döner dönmez de yeni defterler için kesip biçmeye başladık, yakında müjdesini vereceğiz, çok güzel işler çıkıyor gibi..

Reklamlar

One Response to “Yeni Malzemeler, Yeni Olasılıklar”

  1. beste Says:

    Istanbul’da mercan yokusu, Eminonu civari ki yok yoktur nasil burnumda tutuyor! Harika ebru kagitlar heyecanla bekliyorum:)


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: