Geçen Hafta Bugün: Kapbula’da

Şubat 7, 2010

İstanbul’daydık; Beyoğlu Yeşil Ev’e doğru, Marmariç grubunun yakında vermeye başlayacağı Permakültür eğitimlerinin ilk denemesini dinlemek üzere yola çıkmıştık. Ve bütün bir haftasonunu permakültür kursları, bizim kitaplar, benzer alanlarda olup bitenlerle ilgili haberler, ekolojik pazar gezmeler, eş dost görmelerle geçirdik. Bu yoğun program içinde çok hoşumuza giden şeylerden  biri de  Kapbula mağazalarını gezip, Tuba Hanım ile uzunca sohbet etme imkanı bulmak oldu.
Kapbula, İstanbul’da bebek ve çocuklar için hammaddesi organik kumaş olan çeşit çeşit ürünün satıldığı, 3 şubesi olan bir mağaza. Pamuğundan boyasına sertifikalı organik ürünlerin kullanıldığı tulumlar, çoraplar, nevresim takımları, oyuncakların ve aksesuarların yanında bizim el yapımı Sinek Sekiz Defterlerimiz de satılıyor.
Kapbula Mağazaları’nda olmaktan mutluyuz zira sizinle de paylaşmak istediğimiz şu ilkelere sahipler: Üretimin her aşamasında emeği geçen herkese hakkını vererek sosyal güvencelerini gözetmek, gereksiz kağıt tüketmemek ve gerektiğinde de geri dönüşümlü olanları tercih etmek, faaliyet alanı başta doğa, çocuk ve kadın olan vakıflar ile ortak projeler üretmek.
Üstteki fotoğrafta gördüğünüz neşeli ve güzel elbise askısı, işte bu ilkeler gözetilerek; organik pamuklu kumaşlar kullanılarak, kadınların yürüttüğü bir kooperatif tarafından hazırlanmış ve Kapbula mağazalarında satışa çıkmış el emeği ürünlerden; şimdi bizim odalardan birinde duvarda asılı; bakmayı seviyoruz. Ticaret de işte hayattaki her marifet gibi, iyi bir şekilde kullanılırsa birçok kişiye fayda ve güzellik verebiliyor…

Reklamlar

2 Responses to “Geçen Hafta Bugün: Kapbula’da”

  1. kucukevim Says:

    Ne güzel…

  2. Tuba Says:

    Her zaman bekleriz. Sizinle sohbet etmek çok keyifli.
    Sevgiler
    Tuba


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: