Kahvaltı Buluşması, Ev Badanası

Mayıs 9, 2010

Hep duyuyorduk, “yazdıklarınız, fotoğraflarımız içimizi açıyor, çalışırken, evde bunalırken”.. İstanbul’a gidip gelince ne demek istediğinizi çok daha iyi anlamış olduk. Bu minvalde  şehirdekilere faydalı bir yazı ekleyelim yine:
Bu haftasonu iki önceki yazıda geçen o şahane reçelden tatmaya Aslı sultana kahvaltıya gittik.

Böyle bir masa ve en sevdiğimiz arkadaşlarımızı biraradaydı. Aman yarabbi! Turunç reçeli gerçekten muhteşem, Aslı’nın tarifine gözünüz kapalı güvenin, bu arada tarife gelen yorumları Aslı’yla beraber okuduk, “kutludamla” ne güzel araştırmış, bir sürü faydalı bilgi iletmiş, aaa ne iyi dedik, teşekkür ettik uzaktan beraber. Sonra bol sohbet, kiraz, kavun, peynir… Sonra dağıldık; bir kısmımız sahile yüzmeye, bazıları pazar alışverişine tezgah gezmeye, biz de eve boya badana işlerimize..
Dev boya işlerimiz var; dış cephenin kireci, pencere kenarlarının çivit mavisi, tepelerin mavi çizgisi, içeride odaların işleri… Birkaç gün önce fırça tutmaya başladık, yavaş ama emin adımlarla ilerliyoruz. Bugün Ege dış cepheye geçti; fotoğrafta en tepede görüyorsunuz kendisini ama upuzun fırçası niyeyse çıkmamış…
Evin kireçlemekte olduğumuz doğu cephesinin baktığı bahçeye eşeğini bağlıyor bizim yoğurtçu dayı. Evinden eşeğiyle bize geliyor, 3 kilo yoğurdumuzu alıyoruz, dayının hanımının yaptığı katkısız en doğal haliyle yoğurt… Neyse bugün de güzel gözlü eşek hanım bizim bahçedeymiş, sesini duyduk boya yaparken, ilk bağlandığında gölgelik olan alanı, güneş yer değiştirince çok sıcak olmuş, biraz anırdı, anladık, gittik ipinden tuttuk gölgeye getirdik, memnun oldu. Bizim kedi kardeşleri görüyor musunuz, fotoğrafın gerisinde, taş duvarın üzerinde, meraklı veletler : )

Beyzademiz Kıpti’nin ise keyfini hiçbirşey bozmuyor, kuru otların yanında onunla beraber eşek mi varmış, deve mi.. Hiiç umuru değil.

Akşam oluken dışarıdaki badana işlerine de ara verildi. Eşek hanım evine döndü, kediler mutfağın yolunu tuttu, biz de odalara iş başına döndük. Salı’ya kadar yetişmesi gereken kağıt işlerimiz var; menüler, defterler.. Yeni bir hafta başlıyor, adım adım yaza yaklaşıyoruz : )

Reklamlar

4 Responses to “Kahvaltı Buluşması, Ev Badanası”

 1. nalan Says:

  resimleri büyütemedim.daha doğrusu eşek ve kedilerin olduğu resmi. bizim pisiler hasta, meğer başka anne emzirince iç parazitten hasta olmuşlar :( iki tanesini kaybettik, şimdi sıcak su torbalarının üstündeler. kalanlara bir şey olmasın diye.

 2. sineksekiz Says:

  ah! yeni doğanlar işte böyle kıyısında oluveriyor hayatın…geçmiş olsun, geri kalanlar sağlıklı, gürbüz olsun inşallah nalan hanım.
  iç parazit çok fena birşey kedilerde, bizikiler hep bahçede, tarlada gezindikleri, fareleri, kertenkeleleri afiyetle mideye indirdikleri için bolca parazit de alıyorlar. 2-3 ayda bir parazit hapı yutmazlarsa onlar da fena oluyor.

 3. Ramazan Says:

  dogayla,hayvanlarla,yiyecek ve iceceklerle dop dolup bir yasam :) hani kahvaltiliklarda insanin aklini basindan aliyor :)

 4. nihal Says:

  orada olsam diyorum :)


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: