“Şebnem’in Harikulade 40 Yılı” Defteri

Mayıs 23, 2010

Mine arayıp arkadaşı Şebnem’in 40. yaşı için özel bir defter istemişti. Şöyle ki: 40 arkadaş, 40 a4 sayfasına Şebnem’le ilgili yazılar, çizgiler, fotoğraflar, anılar aktarıcak sonra bu sayfalar bir albümde toplanacak. Kapağın üzerinde ne olacağı, nasıl bir dikişle sayfaların tutturalacağı, albümü koruyacak bir kutu/kese da olabilir; hepsi bize kalmış… Böyle özel bir albüm yapar mısın dedi Mine. Elbette dedik, seve seve… Ve yapım süreci başladı.
Sayfalar için renkli kartonlar seçtik önce, 20 farklı renkte. Kapak için beyaz 340 gramlık muhteşem bir beyaz resim kartonu olsun dedik, üzerine çizim yapılacak. Ve Ezgi’ye gidildi; İstanbul’daki sakinlik noktası, ilham verici, güzel arkadaşımızın mekanı. Kartonlarla beraber boyalar, kalemler, ipler, iğneler, makaslar yayıldı masaya…
Kapaktan detay: Bir sürü rengin oluşturduğu, organizmaması bir form, içinden bir kordon uzanmış, ucunda bir kalp… Şöyle gözüküyor tamamı:

Bu da defterin üstten görünüşü, renkli karton sayfalar, altta da kırmızı keçeden yaptığımız koruyucu kese duruyor. Ezgi yaptı keseyi, dolabındaki binbir keçeden en kırmızısını seçtik, diktik tam defterin boyuna göre.
Yapmaktan inanılmaz zevk aldığımız, uğraştığımız süre boyunca bize iyi gelen bir iş oldu. Sayfaların içi dolunca kimbilir nasıl olucak…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: