Kedi Susam İçin

Haziran 27, 2010

Susam’la Maçka Parkı’nda PARK: Bir İhtimal projesinde bostanımızı yaparken karşılaştık; 16 Mayıs Pazar günü, sabah.. Bostan yataklarının hemen yanındaki Nils Norman’ın çocuk oyun alanında kan izleri gördük. İlk önce biri, orda uyumaya karar veren bir gececi, kafasını kolunu bir yere çarpmıştır dedik. Ama sonra yanımıza bir kedi geldi, olağan dışı bir miyavlamayla.
O anda gördük Susam’ı. Hasta olduğu, acı çektiği belliydi. Sakin bir hamleyle tuttuk, kucağımızda severken nesi var nesi yok baktık. Kuyruk altı bölgesinde dev bir enfeksiyon, kurtlanmış yaralar, ishalden bitkin düşmüş, zapzayıf bir beden…
Hiç vakit kaybetmeden veterinere koşturduk tabii. Parktaki kedilerle ilgilenen bir kadın yardımcı oldu, bizim ekipten Elif ilgilenmeye devam etti sonra. Ve kurtardık Susam’ı, ölmedi.
Ve geçen gün Elif’ten Susam’ın ev aradığı haberini aldık. Bünyesi hala zayıf o yüzden parka dönmese iyi olucak. Ve hala çok iyi kalpli, bütün kediler gibi.
Siz sevgili okuyucularımız arasından BİRİ vardır belki, olmalı. İstanbul’da yaşayan, Susam’ı evine kabul edecek? Susam’ın vereceği huzura, sakinliğe, bilgeliğe kıymet veren?
Haber edin, bekliyoruz…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: