Bugrisu

Ağustos 20, 2010

Fotoğraf makinemiz düğün zamanı bir arkadaşımızın çantasında seyahat ederek bizden uzaklaştığından beri olup bitenlerin fotoğrafını çekip altına yazacaklarımızla beraber blogumuza ekleyemiyoruz. Bu yukarıdaki yakışıklımızı 2 hafta önce çekivermiştik, şu keyifci halinde de pek bir değişiklik olmadığından ve şu zor zamanlarda baktıkça içimizi mutlulukla doldurduğundan bari dedik Bugri’yi koyalım sayfamıza.
Neden mi zor zamanlar? Korunması, yaşatılması gereken, yaşayan yerler ranta çevrilmeye çalışılıyor küstahça, gözümüzün önünde.. Bizim bahçemizin arkasında böyle mevzular var şu sıra, detaylarını bilahare yazağız. Buradaki küçük, şirket eliyle yütülen küçük bir örnek ama yapılmak istenen şey bu ülkenin her yerinde ve çok daha büyük ölçekte devlet eliyle yürütülüyor. Karadeniz’de ve Güneydoğu’da su üzerinden yapılan kar hesapları o kadar canlının hayatına kasteder halde ki, insan haberleri okudukça planların içindeki kötülük miktarına şaşırıyor. Bugün size iki haber linki verelim o halde, Hasankeyf ve Loç Vadisi hakkında, buyrun:
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazarYazisi&ArticleID=1014472&Yazar=YE?YL&Date=21.08.2010&CategoryID=96&CMessageID=700335&CRes=1#fc700335
http://bianet.org/bianet/cevre-ekoloji/123760-loc-vadisi-heslere-karsi-isyanda

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: