Defterlerimizi İstanbul’da Bile Olsak Yaparız

Eylül 30, 2010

İlk kitabımız yakında basılıp görücüye çıkacak, gece gündüz demeden İstanbul’da iş halletmeye çalışıyoruz, ama koşturmaca içinde de olsak, yersiz yurtsuz, atölyesiz de olsak defter siparişlerine hayır diyemiyoruz. Sırf bu yüzden yanımızda ekstra bir bavul getirdik, içi malzemelerle dolu, gelecek muhtemel siparişler için.
Mesela bu yukarıdaki defteri yapmasak olmazdı. Utku bize geçen hafta ulaştı; kız arkadaşına evlenme teklif ederken içine hikayelerini yazacağı ve son sayfasına da yüzüğü yerleştireceği bir defter istedi. Arka kapağın iç kısmına keçeden küçük bir kese yaptık yüzüğü koyması için, ön kapağa kalp işledik, defteri yandan diktik. Kimsenin hayır diyemeyeceği kadar güzel oldu; Utku’nun kız arkadaşı pek şanslı doğrusu!
Bu defter ise Ezgi için. Sırttan mavi dikişli, tatlı bir ilüstrasyonla kaplı, sert kapaklı, 6 formalı.Kapakta kullandığımız kağıdı 2008’deki Frankfurt Kitap Fuarı’ndan bulmuştuk. Aslında kaliteli kağıda basılmış bir çocuk hikayesiydi, ziyaretçilere ücretsiz dağıtıyordu bir firma, bir de o zamandan defterlerde kullanırız diyip almıştık. Bugüne kısmetmiş.

Bu güzellik ise defterlerin yapımına kayıtsız kalan uykucu Kiki. Halbusi evin diğer kedisi Anya, masa altından hiç ayrılmayarak aşağı sarkan ipleri tutmaca işini kendine görev bilmişti.

2 Responses to “Defterlerimizi İstanbul’da Bile Olsak Yaparız”

  1. damla Says:

    dikkat edin de “defter-sever-kokino”lar siz gormeden karalayip bitirmesin o guzel defterleri…

  2. annoya Says:

    Kedilere, Kokino’lara, keyiflere bayıldım.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: